Teatr Forma z Białegostoku

20 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Forma z Białegostoku ze spektaklem Dziady III część. Sztukę wystawiono na sali gimnastycznej, a widzami byli uczniowie technikum i dwóch klas ZSZ. Autorzy spektaklu przedstawili wszystkie najważniejsze wątki dramatu, pokazane sugestywnie w scenograficznych obrazach z udziałem dwóch aktorów. Oglądaliśmy scenę więzienia, gdzie tłem celi był stół i 2 stołki, więźniów przedstawiały płaskie lalki, które animowane przez aktorów tworzyły klimat Wigilii Bożego Narodzenia w celi. W pozostałych scenach wykorzystano kostiumy, gadające głowy, metaforyczne dobro i zło oraz animację rysunkową. Scenografię zmieniano na oczach widzów. Celem spektaklu było spojrzenie na dzieło Mickiewicza od strony bohaterów, ich problemów, marzeń i ambicji.

 

Powrót do aktualności