Ogólnopolski Konkurs Matematyczny WAT

W dniu 7 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 7 uczniów z technikum. Uczniowie, pod nadzorem szkolnego koordynatora Pana Grzegorza Bartczaka, rozwiązywali test złożony z dwudziestu pytań z zakresu matematyki rozszerzonej. Do drugiego etapu - finałowego, który odbędzie się 15 marca 2019 roku w Warszawie zakwalifikowali się: Piotr Furmaga i Patryk Mrozik. Gratulujemy. Celem konkursu jest: propagowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz ujawnianie młodych talentów; umożliwienie zweryfikowania własnego poziomu wiedzy i umiejętności przez uczniów oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki; promocja społeczności szkół oraz samorządów terytorialnych biorących udział w konkursie; popularyzowanie wiedzy o generale Sylwestrze Kaliskim oraz zainteresowanie młodzieży studiami politechnicznymi.

Powrót do aktualności